Ako sa stať vysokoškolákom?

Nenechávajte veci na náhodu. Otázky, ktoré vás zaujímajú, môžu byť zodpovedané už pred nástupom na vysokú školu.

Rozhodnutie o tej správnej vysokej škole a študijnom programe často zásadne ovplyvní našu budúcnosť. Aby sme vám to uľahčili a trochu priblížili, čo vlastne môžete v najbližších mesiacoch očakávať, pripravili sme sériu webinárov, v ktorých ponúkneme rady a tipy, ako si vybrať vhodný študijný program a efektívne zvládnuť učenie na dôležité skúšky. Nemusíte sa ničoho obávať, aj najťažšie predmety, akým je napríklad matematika, majú svoje čaro. Dozviete sa tiež, že aj na test zo všeobecných študijných predpokladov sa dá pripraviť.

KDE?

Naživo na našom Facebooku alebo na MS Teams.
Webináre začínajú o 16.00 hod.

17. 2. 2022
Dá sa pripraviť na test zo všeobecných študijných predpokladov?

 

Mgr. Andrej Kutarňa zo spoločnosti SCIO, ktorá organizuje národné porovnávacie skúšky nahrádzajúce alebo dopĺňajúce prijímacie skúšky na 80 fakúlt VŠ.
MS Teams
FB

2. 3. 2022
Ako si vybrať správny študijný program? 

 

S rozhodovaním Vám pomôže Jozef Gašparík, ktorý ako spoluzakladateľ portálu pracuj.sk a praxuj.sk pomáha vysokoškolákom a absolventom so vstupom na pracovný trh a s prepájaním s pracovnými skúsenosťami už počas štúdia.
MS Teams
FB

3. 3. 2022
10 vecí, ktoré musí vedieť budúci lekár

 

Porozumieť tomu, čo Vás pri príprave na prijímačky z medicíny čaká Vám pomôže profesor Dušan Dobrota. Ako vedúci Ústavu Lekárskej biochémie Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine a dlhoročný spolutvorca prijímacích skúšok Vám načrtne Vaše budúce mesiace začínajúceho medika.
MS Teams
FB

10. 3. 2022
Ako sa efektívne pripraviť na maturitu a prijímačky?

 

Pozrieme sa na to spolu s Mgr. Zlaticou Jursovou Zacharovou, PhD., ktorá sa na Pedagogickej fakulte UK dlhé roky ako psychologička venuje okrem iného školskej a pedagogickej psychológii.
MS Teams
FB

17. 3. 2022 o 16.00 hod.
Aký je rozdiel medzi stredoškolskou a vysokoškolskou matematikou?

Na túto otázku Vám odpovie odborník z praxe, docent RNDr. Zbyněk Kubáček, CSc., ktorý pôsobí na Katedre matematickej analýzy a numerickej matematiky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK. Jeho trefné videá už pár rokov formujú kultúru na @matfyzjein.

MS Teams
FB

24. 3. 2022 o 16.00 hod.
Ako využiť vysokoškolský status mimo lavice?

Vysokoškolský život by mal byť plný zážitkov a nových príležitostí a tie zaujímavé veci sa dejú aj mimo prednáškových miestností. Ako nájsť tie správne aktivity, ktoré sa zídu aj v budúcnosti?
Na tomto webinári vám Terézia Šufliarska zo združenia Nexteria porozpráva, ako sa zapojiť do vysokoškolských spolkov, predstaví vám možnosti osobného rozvoja popri štúdiu a dá vám tipy, ako si to celé užiť a zabaviť sa.

Terézia Šufliarská, Marketing Coordinator z Nexterie

MS Teams
FB

31. 3. 2022 o 16.00 hod.
Ako pracovať so stresom pred skúškami?

Stres sa často berie ako niečo, čomu sa pri štúdiu nedá zabrániť. Je to však skutočne tak? Ako sa dá pripraviť na skúšku a nemať pri tom „nervy“? Psychologička Katarína Křížová z Ústavu aplikovanej psychológie FSEV UK vám prezradí  tipy, ako rozoznať stres pred dôležitými študijnými okamihmi a ako s ním pracovať.

MS Teams
FB